KŁOKOCIN
Mieszkańcy wioski Tumiki w Kongo serdecznie dziękują osobom, które włączyły się w akcję zbiórki puszek aluminiowych i makulatury. Na cele misji zostało przekazane 150 dolarów. Ze sprzedaży surowców otrzymaliśmy 72 złote, resztę pieniędzy pozyskaliśmy od osób prywatnych.

Więcej…

 
Nasza dzielnica od kilku lat jest wielkim placem budowy za sprawą inwestycji podjętych przez włodarzy miasta. Mimo utrudnień głównie komunikacyknych cieszy, że wszystko zmierza do szczęśliwego finału. Oto nietóre inwestycje i działania podjęte w ostatnim czasie:
Budowa wejścia do przedszkola nr. 21 i wentylacji w kuchni.

Więcej…

 
27 lipca Pani Katarzyna Joszko skończyła 94 lata. Jest najstarszym mieszkańcem naszej dzielnicy. Z tej okazji sędziwą jubilatkę odwiedzili przedstawiciele Rady Dzielnicy wręczając  list gratulacyjny oraz wiązankę kwiatów. Pani Katarzynie życzymy jeszcze wielu lat życia w zdrowiu, szczęściu i rodzinnym cieple

Więcej…

 
Po 12 latach posługi w naszej parafii Ks. proboszcz Andrzej Gruszka dekretem Arcybiskupa został przeniesiony jako rezydent do parafii MB Częstochowskiej w Jastrzębiu Zdroju . Ks. Andrzej Gruszka urodził się 26 grudnia 1959 w Katowicach. Po studiach w Wyższym Śląskim Seminarium Duchownym święcenia kapłańskie przyjął 4 kwietnia 1985. Posługę wikariacką pełnił m.in w parafiach: NSPJ w Chorzowie Batorym (1986-1988), Krzyża Świętego w Siemianowicach (1988-1992), Przemienienia Pańskiego w Katowicach (1993-1997). Od 2002 - 2014 proboszcz w Kłokocinie. 

Więcej…

 
Zachęcamy wszystkich mieszkańców Kłokocina do włączenia się w akcję zbierania puszek aluminiowych
i makulatury. Pozyskane środki ze sprzedaży tych surowców zostaną przekazane o. Tomaszowi Laskowskiemu, który od 10 lat jest misjonarzem w Kongo.

Więcej…

 
Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie Andrzeja Gruszki promujące tomik pt. "Wędrujący Baran" które odbędzie się 22 lipca o godz. 17.30  w Katowickim Centrum Kultury im. Krystyny Bochenek przy pl. Semu Śląskiego 2 (Galeria Pojedyńcza).
 

W związku z III etapem budowy kanalizacji sanitarnej w dzielnicy Kłokocin, od 1 lipca zamknięta będzie ul. Włościańska, przy granicy miasta.

Więcej…

 
Pogoda
Reklama
Cytat dnia
Na cudze błędy patrzymy jak na cudze żony. Mamy z nich więcej radości niż ze swoich własnych.
Kalendarz
trwa inicjalizacja, prosze czekac...
trwa inicjalizacja, prosze czekac...
prosze czekac...
prosze czekac..